Mam 43 lata i zdiagnozowanego raka piersi prawej: T1cN0M0, dwuogniskowy, przewodowy, luminalny A.
Wynik z biopsji: Carcinoma ductale invasivum G1 mammae, E-Cadherin (+), p63 (-), Synaptofizyna (-), Chromogranina (-), ER - odczyn pozytywny (+++) w 100% komórek raka, PR - odczyn pozytywny (+++) w 100% komórek raka, AR - odczyn pozytywny (+++) w 100% komórek raka, HER2 - odczyn negatywny Score=0, Ki67 około 15%.
Wynik histopat. z operacji:
Guz - zmiana I kwadrat dolny wewnętrzny - lite szarawe ognisko o średnicy 1,7 cm - Carcinoma ductale invasivum G2 mammae et DCIS mammae.
Guz - zmiana II, "mniejsze zmiany z okolicy zmiany II" (kwadrant górny wewnętrzny, okolica zabrodawkowa i kwadrant dolny zewnętrzyny - mnogie ogniska lite, największe o średnicy 0,8 cm - Carcinoma intraductale (DCIS) multifocale mammae.
Brodawka - niezmieniona
W pozostałych preparatach obraz: gruczolistość, włóknienie, ogniska metaplazji apokrynowej, poszerzone przewody, ogniska zwapnień.
Węzeł wartowniczy - rozpoznanie patomorfologiczne: Lymphonoditis reactiva (2 węzły).
pT1c(m) pN0(sn) Rozpoznanie ICD10: C50 - Nowotwór złośliwy sutka.
Jakie powinno być zastosowane dalsze leczenie? Wcześniej była mowa o leczeniu hormonalnym, ale czy jak jest wyższa złośliwość w badaniu z operacji to w grę wchodzi chemioterapia? Mój doktor zasugerował, że na moim miejscu nie poddawałby się chemioterapii.
czytaj więcej