Quantcast
Channel: Amazonki.net - Porady ekspertów
Viewing all 1353 articles
Browse latest View live

Czy proponowane leczenie jest wystarczające (brak odpowiedzi)

$
0
0

Mam 51 lat. W grudniu 2016 wykryto u mnie raka inwazyjnego piersi lewej. Operacja oszczędzająca była 03.02.2017. Wynik po operacji: rak inwazyjny (typ NST), NHG1, pT2,pN1a, (węzłów ogółem 2/8 w tym wartownicze: przerzuty średnicy 0,9 cm, z przekraczaniem torebki). Obecność receptorów estrogenowych w ponad 75% jąder komórek nowotworowych. Wykazano obecność receptorów progesteronowych w ponad 75% jąder komórek nowotworowych. Oznaczono białko HER2 za pomocą przeciwciała króliczego Ventana PATHWAY HER-2/neu (4B5). Odczyn negatywny w komórkach raka naciekającego (Score=0). Wykazano ekspresję antygenu proliferacyjnego Ki67(+) w 20% jąder komórkowych.
Zaproponowano mi hormonoterapię (Tamoxifen) + radioterapię. Czy zaproponowano mi leczenie prawidłowe i wystarczające?



czytaj więcej

Wkładka "Mirena", a chemioterapia (brak odpowiedzi)

$
0
0

Czy powinnam po mastektomii, przed chemioterapią i herceptyną usunąć wkładkę wewnątrzmaciczną Mirena? Mam 48,5 roku, za kilka dni zaczynam chemioterapię czerwoną i znajoma z USA radzi mi wyciągnąć wkładkę, bo taka jest procedura w USA, ale ja obecnie mieszkam w Anglii a tutaj zapewniają mnie, że wkładka antykoncepcyjna Mirena nie ma wpływu na chemioterapię.


czytaj więcej

interpretacja wyniku tk z kontrastem (1 odpowiedz)

$
0
0
witam!
tydzien temu u mojej 74letniej mamy zdiagnozowano nowotwor piersi

bylo wykonane badanie usg i mamografia- wynik birads5-zalecona konsultacja onkologiczna
lekarz onkolog powiedzial ze bedzie mastektomia i zalecil badania przed:
zrobiono tez tk klaatki piersiowej i jamy brzusznej z kontrastem i biopsje gruboiglowa
dzis przyszly wyniki tk

oto one

podejrzenie T3N0

badanie klatki piersiowej- w segm.5 PP guzek 5 mm-niecharakterystyczny
w obu plucach nie ma zmian podejrzanych o meta.
w obu plucach zaburzenia upowietrzenia-obszary mlecznej szyby,zmiany wlokniste w dolnych polach,niewielkie rozstrzenia oskrzeli.
wezly chlone
w prawej wnece 20x15 mm
przytchawiczy dolny prawy 19x14mm
okna a-p do 19x 10 mm
w czesci wezlow prawej wneki i srodpiersia po str prawej z drobnymi zwapnieniami
nie ma plynu w jamach oplucnej
w sutku lewym kilka guzkow,najwiekszy 36x27 mm o nieregularnym,spikularnych zarysach

jama brzuszna-watroba niepowiekszona ze zmianami meta.
w segm 7 28mm,24 mm,23 mm,20mm
w segm 6 15 mm
pecherzyk zolciowy cienkosciwenny,drogi zolciowe nieposzerzone
trzustka niepowiekszona bez zmian ogniskowych
sledziona,nerka prawa ii nadnercza bez zmian
w nerce lewej torbiel 17 mm/powiklana?
wezly chlonne trzewne i zaotrzewne niepowiekszone
pecherz moczowy gladkoscienny
narzad rodny bez zmian podejrzanych
nie ma wolnego plynu w jamie otrzewnej
czesci kostne objete baniem bez podejrzanych zmian
naczyniaki trzonow Th 4,8,10.12.L2,4

na wyniki biopsji czekamy

prosze o interpretacje wynkow
czy na watrobie to przerzuty? czy wezly chlonne sa zajete?


jakie mama ma szanse na przezycie

ewa

Interpretacja wyników poziomu hormonów (brak odpowiedzi)

$
0
0

Od półtora roku jestem na blokadzie - Zoladex i Tamoxifen. Zachorowałam w wieku 33 lat. Zrobiono mi poziom hormonów FSH, LH, które wyszły za nisko: FSH 1,04, LH < 20.
Co oznacza ten wynik? Dodam, że za młodych lat miałam problemy z przysadką. Czy to oznacza, że leki które dostaję nie działają w 100%?


czytaj więcej

Wpływ zabiegów odtwórczych piersi na nawrót choroby (brak odpowiedzi)

$
0
0

Pani Doktor, jestem po mastektomii i radioterapii. Wkrótce planuję rekonstrukcje piersi. Ze względu na radioterapię lekarz proponuje w miejsce naświetlane przeszczep tłuszczu. Czytałam na forum, że liposukcja może mieć wpływ na przerzuty. Przynajmniej tak pisały panie, które miały przeszczep tłuszczu a potem przerzuty. Jakie jest Pani zdanie ?


czytaj więcej

Czy konieczne jest leczenie Herceptyną (brak odpowiedzi)

$
0
0

Mam lat 50. Mammografia wykryła u mnie mikrozwapnienia, w lipcu 2016 miałam zabieg oszczędzający piersi. Od sierpnia 2016 r. wzięłam 6 cykli chemioterapii AC, a od stycznia 2017 r. radioterapię (30 naświetlań). Moje zapytanie brzmi: czy przy takich wynikach istnieje konieczność terapii uzupełniającej Herceptyną? Zdania lekarzy są podzielone. Dziękuję za odpowiedź.
Wynik badania histopatologicznego przed operacją:
1 - DCIS, cytologicznie G2, brak cech inwazji.
1A, 1B - DCIS cytologicznie G2, obecna martwica i zwapnienie, brak cech inwazji.
1C - Rak mikroinwazyjny piersi NST, wg Ellstona-Ellisa G1. Ognisko mikroinwazji średnicy 0,7 mm.
1D - DCIS G1, obecne zwapnienia
1E, 1F, 1G, 1H, 1I, 1K - Bioptaty gruczołu piersiowego bez utkania DCIS - obecne ogniskowe włóknienie.
1J - Rak inwazyjny piersi NST, wg Ellstona-Ellisa G2. W bioptacie piersi obecne ognisko raka inwazyjnego średnicy 1,8 mm, dochodzące do brzegu bioptatu.
Badanie immunohistochemiczne - markery:
1. ER Estrogen Receptor wynik: 2+ - komentarz: 90%.
2. PR Progesteron Receptor wynik: 0
3. HER -2 wynik: 3+
4. Ki 67 komentarz: 20%
Wynik badania histopatologicznego po operacji
Węzeł chłonny śr. 1,0 reaktywny bez przerzutów raka - 0/1 -1.
Węzeł chłonny śr. 0,4 cm i 0,5 cm (2 węzły) bez przerzutów raka - 2.
Rak wewnątrzprzewodowy DCIS - (M-8800/2) - HG piersi -3.
Dwa ogniska DCIS I śr. 0,1 cm, margines chir. 0,1 cm, dolny tj. od brodawki, II śr. 0,4 cm - margines chirurgiczny 0,4 cm (przedni).
Jama po tumorektomii. Ziarnina resorpcyjna włókniejąca. Pozostałe tkanki piersi i marginesy chirurgiczne bez utkania raka.


czytaj więcej

Interpretacja wyniku biopsji mammotomicznej (brak odpowiedzi)

$
0
0

Wynik biopsji mammotomicznej: rak przewodowy in situ NG1 (typ lity i sitowaty z martwicą). Tylko tyle. Bardzo proszę o wyjaśnienie co oznaczają terminy: typ lity i sitowaty? Jak rokują takie typy nowotworu? Co oznacza martwica i jaki jest jej wpływ na rokowanie? Czy obecność martwicy to lepiej czy gorzej? Od jednego z onkologów usłyszałam, że martwica oznacza, iż guz nie był zaopatrywany w krew i to dobry czynnik rokujący. Inny lekarz stwierdził, że martwica występuje w przypadku guzów, które szybko rosną, a więc to gorzej dla pacjenta. Nie rozumiem dlaczego otrzymuję aż tak sprzeczne informacje. Czy jest różnica pomiędzy martwicą a martwicą comedo? Czy opis wyniku należy odczytać, że wystąpiła martwica comedo? Czy martwica comedo oznacza raka typu czopiastego, który charakteryzuje się szybkim wzrostem i rozprzestrzenianiem się do okolicznych tkanek? Jeśli martwica w moim wyniku oznacza raka czopiastego proszę o wyjaśnienie jak rokuje rak przewodowy in situ typu czopiastego? Chciałabym mieć pełną świadomość co mi jest, dlatego bardzo proszę o udzielenie możliwie jasnej odpowiedzi.


czytaj więcej

Przedłużenie czasu leczenia Zoladexem (brak odpowiedzi)

$
0
0

Raka piersi wykryto u mnie w wieku 36 lat. Rozpoznanie to T2N1a (rak był dwuogniskowy).
Er - silna reakcja w 90-95%, Pr - silna lub średnia reakcja w 75-90%. Zajęte 2 węzły ("po torebkę" ) na 26 wyciętych. Her 2 po badaniu fish - ujemny. Ki67 - ok. 20% (w największym miejscu 35%).
Leczenie: mastektomia, 4 AC, 12 paklitaksel, radioterapia na ścianę klatki piersiowej i węzły obojczykowe. Wraz z pierwszą chemią AC otrzymałam pierwszy zastrzyk Zoladexu. Wraz z rozpoczęciem radioterapii zaczęłam brać Tamoksifen.
Moje pytanie dotyczy Zoladexu. Mam w tej chwili 38 lat, za miesiąc upłynie 2 lata jak przyjmuję zastrzyki. Czy biorąc pod uwagę moje wyniki zasadnym jest przedłużenie tego leku do 5 lat? Bardzo dokuczają mi skutki leczenia hormonalnego. Po każdym zastrzyku słabo się czuje, mam objawy grypy. Czy ochrona w postaci samego Tamoksyfenu nie byłaby wystarczająca? Czy może Pani odnieść się do zastosowanego u mnie leczenia? Z perspektywy czasu zastanawiam się dlaczego otrzymałam radioterapię.


czytaj więcej

Rekonstrukcja piersi przed radioterapią (brak odpowiedzi)

$
0
0

Kończę właśnie chemioterapię, za ok. miesiąc czeka mnie mastektomia piersi prawej. Chirurg wspomniał o możliwości mastektomii podskórnej i jednoczasowej rekonstrukcji. Muszę podjąć decyzję. Z jednej strony ucieszyłam się bo oszczędziłabym skórę i brodawkę. Z drugiej strony będę poddana jeszcze radioterapii, co wówczas z efektem estetycznym takiej piersi? Czy pod względem rekonstrukcyjnym lepszy efekt estetyczny osiągnę ewentualnie (w późniejszym czasie) poprawiając pierś zrekonstruowaną jednoczasowo podczas mastektomii podskórnej, czy może odtwarzając pierś z tkanek własnych po mastektomii pełnej i zakończonym leczeniu? Czy po mastektomii podskórnej i jednoczasowej rekonstrukcji będzie możliwe w późniejszym czasie przeszczepienie tkanek własnych (tłuszczu np. z brzucha) tak aby efekt estetyczny był lepszy?


czytaj więcej

Interpretacja wyniku biopsji mammotomicznej - cd. (brak odpowiedzi)

$
0
0

Kontynuacja pytania "Interpretacja wyniku biopsji mammotomicznej" z 15 marca 2017 r.



Mam prośbę o uzupełnienie wiadomości o informację co oznacza obecność martwicy w guzie i jak wpływa na rokowanie.
Sądzę, że obecność martwicy nie jest czynnikiem korzystnym rokowniczo. Rozumiem, że martwica jest wynikiem tego, że guz nowotworowy rośnie szybciej, niż naczynia krwionośne, jakie go odżywiają. Przez to krew nie dociera do najbardziej wewnętrznej części guza, co powoduje jego obumieranie (martwica comedo), zaś dociera do części brzeżnych, które są dobrze odżywione. Obecność martwicy wskazuje, że z uwagi na brak naczyń krwionośnych w guzie leki nie będą dostarczane do guza.
Proszę o potwierdzenie lub sprostowanie powyższego, jeśli pozostaję w błędzie.


czytaj więcej

Jakie powinno być zastosowane leczenie (brak odpowiedzi)

$
0
0

Mam 53 lata, od 5 lat nie miesiączkuję. W styczniu tego roku miałam operację oszczędzającą (BCT), wycięte dwa węzły wartownicze. Wynik biopsji gruboigłowej: mikroskopowo widoczna tkanka gruczołu piersiowego z naciekami raka o morfologii raka zrazikowego.
W badaniach immunohistochemicznych: ER i PgR - obie reakcje silnie dodatnie w ponad 90% komórek nacieku raka (w obu badaniach PS=5, IS=3, CS=8), HER 2 - reakcja w nowotworze ujemna, Ki 67 - reakcja dodatnia w około 20% komórek raka.
Wynik histopatologiczny po operacji: w jednym węźle na dwa wycięte przerzut raka nie przekraczający torebki węzła. Mikroskopowo widoczna tkanka piersi z ogniskami nacieków raka, ogniska rozrostu nowotworowego sięgają na odległość 3 mm od "ostatecznej" linii cięcia operacyjnego. Docięty margines od strony zabrodawkowej, fragment o wymiarach ok. 4,5 x 4,5 x 3,5 cm z oznaczeniem topografii, na przekroju o morfologi makroskopowej tkanki tłuszczowej. Mikroskopowo widoczna tanka z małym ogniskiem naciekającego raka odległym o ponad 1 cm od "ostatecznej" linii cięcia. Guz lewej piersi z marginesem, materiał o wymiarach około 8 x 7 x 6,5 cm z oznaczeniem topografii, na przekroju, dochodzący do przedniego marginesu chirurgicznego, spoisty guz o największym wymiarze 30 mm. Mikroskopowo widoczny dochodzący do przedniego marginesu chirurgicznego naciek raka zrazikowego o średniej dojrzałości ( G2, Elston, Ellis 3+2+2=7). Guz wrasta do naczyń podścieliska piersi. Podsumowanie: G2, pT2 N1 (sn).
Moje pytanie brzmi: jakie powinnam mieć wg Pani doktor zastosowane leczenie? W 1987 roku przeszłam WZW typ B, antygen ujemny. Czy ewentualna chemioterapia ma bardzo niekorzystny wpływ na uszkodzoną wątrobę? Kiedy zrobić badania kontrolne ( MR piersi ?)



czytaj więcej

Interpretacja wyniku histopatologicznego po zabiegu ginekologicznym (brak odpowiedzi)

$
0
0

Mama ma 72 lata, w połowie listopada został wykryty guzek piersi poprzez samobadanie. Po wizycie u chirurga-onkologa decyzja zapadła o odjęciu piersi z przyległymi węzłami.
Wynik badania histopatologicznego z 28.12.2016 r.: Rak naciekający sutka (NST) G3. Zmiana o wym. 1,8 x 1,5 x 1,5 cm, zlokalizowana w kwadrancie dolnym wewnętrznym, ok 4,0 cm od brzegu aureoli; margines skóry - 1,0 cm, margines głębi ok. 0,5 cm; brodawka sutkowa bez zmian histopatologicznych. Nowotworowi towarzyszą ogniska atypowej hyperplazji wewnątrzprzewodowej i raka przedinwazyjnego (DCIS) z martwicą typu "comedo". Naciekanie pni nerwowych (+), zatory w świetle naczyń (+). Osiem węzłów chłonnych pietra I i II bez przerzutów, w jednym z dwóch węzłów pietra III - ognisko przerzutu o średnicy 0,2 cm; tkanka tłuszczowa szczytu pachy bez zmian histopatologicznych. Stopień zaawansowania klinicznego - pT2N1a.
Wynik badania receptorów: ER-80% komórek /2 ,TS7/8 (negatywny), PR-0% komórek ,TS 0/8 (negatywny), HER2 - 0 (negatywny). Mama leczona nolvadexem-D od 31.01.2017.

Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego z usunięcia polipa szyjkowego i łyżeczkowania. Rozpoznanie histopatologiczne z 10.03.2017r:
1482 - Polip gruczołowy endometrialny (diam.ok. 1,0 cm x 0,2 cm ) - endometrium zanikowe, częściowo torbielowate.
1483-1484 - Endometrium zanikowe, częściowo torbielowate i drobne fragmenty normotypowego nabłonka wielowarstwowego płaskiego tarczy szyjki macicy.



czytaj więcej

Interpretacja wyniku biopsji cienkoigłowej (brak odpowiedzi)

$
0
0

W badaniu USG radiolog stwierdził gruczolakowłókniaka, miałam wykonaną biopsję cienkoigłową pod USG, a wynik jest następujący: płaty łagodnych komórek nabłonkowych, w tle komórki mioepitelialne. Obraz nie budzi niepokoju onkologicznego, odpowiada Fibrodenoma.

Lekarz zaleca obserwacje, a ja zastanawiam się czy nie lepiej to wyciąć?


czytaj więcej

Wyniki biopsji przed operacją (brak odpowiedzi)

$
0
0

Bardzo proszę o informację czy obowiązkiem lekarza zlecającego biopsję gruboigłową jest zlecenie badania receptorów, HER 2, Ki67 oraz stopnia złośliwości guza? W wyniku badania otrzymałam jedynie rozpoznanie rodzaju guza: Carcinoma ductale invasivum mammae. Zmiana przed biopsją miała 6x8 mm. Lekarz zaordynował operację oszczędzającą, radioterapię i być może chemię. Dostałam także zlecenie na badanie genu BRCA1. Termin operacji został wyznaczony szybciej niż otrzymanie wyniku badania genetycznego. I to cały plan leczenia jaki otrzymałam. Obawiam się pochopnych decyzji, podjęcia niewłaściwego leczenia. Prosiłam lekarza o zlecenie badania bioptatów z biopsji w zakresie receptorów, HER2, KI67 oraz stopnia złośliwości guza. Otrzymałam decyzję odmowną. Czy to jest prawidłowe postępowanie? Guz ma zostać zbadany po zabiegu i wtedy zostanie ustalony plan leczenia. Jestem zdruzgotana faktem, że odmawia mi się prawa do podstawowej wiedzy, jak ma wyglądać moje leczenie i moje życie. Przecież powinnam móc się przygotować, do tego co mnie czeka.



czytaj więcej

Dolegliwości w miejscu operowanym (brak odpowiedzi)

$
0
0

2015 - operacja oszczędzająca g2, rak przewodowy naciekający er, pr 100%, her 2 brak ampl genu, ki67 10%. Leczenie 4ac, radioterapia, hormonoterapia.
Moje pytanie jest następujące: po stronie operowanej mam obolałą skórę pod blizną, bolą mnie przy dotykaniu żebra. Czy to jest normalne, bo się zaczynam denerwować a wizyta kontrolna za miesiąc.
Co oznacza p63 dodatni?


czytaj więcej

Czy można stosować blokadę w bark po stronie operowanej (brak odpowiedzi)

$
0
0

Po raz kolejny proszę o ratunek i informację. Operacja 2,5 roku temu, oszczędzająca, pierś lewa, radioterapia i tamoxifen. W ubiegłym roku miałam problemy z prawym barkiem, ostatecznie pani onkolog zgodziła się na blokadę. Obecnie mam problem z barkiem po stronie operowanej, USG wykazało znaczny wysięk, ból jest ogromny. Chodzę na fizjoterapię, łykam ibuprom (jedyny, który działa), gimnastykuję się zgodnie ze wskazówkami fizjoterapeuty i......nie śpię po nocach z bólu.
Pytanie brzmi: czy mogę otrzymać blokadę/blokady w lewy bark? Jeśli nie będę cierpiała dalej, ale przy prawym barku ogromnie mi pomogły.


czytaj więcej

Hormonoterapia a glukozamina (brak odpowiedzi)

$
0
0

Czy przy chorobie nowotworowej, mam raka piersi, można brać leki na stawy z glukozaminą? Konkretnie chodzi mi o Recalcin complex. Obecnie jestem w takcie leczenia hormonalnego, przyjmuję etruzil.


czytaj więcej

Jakie są rokowania (brak odpowiedzi)

$
0
0

Proszę napisać jakie są rokowania na podstawie danych opisanych poniżej:
rak przewodowy piersi prawej susp pT4aN0M0, podano 4 cykle TAC i wykonano mastektomię prostą z wycięciem wartownika, który okazał się czysty, potem 2 x taxoter.
ER 60, PR 50, her-2 3+, wieloogniskowy - stan po mastektomii pT1bN0M0
Wynik histopatologiczny: Materiał o wymiarach 18x15x4,5 cm z fragmentem skóry 14x6,5 cm z brodawką sutkową na powierzchni. Na przekroju obecne zmiany mastopatyczne. Na pograniczu kwadrantów dolnych w odległości 2 cm od skóry oraz 0,7 cm od głębokiej linii cięcia obecne ognisko 1 szare, nieregularne śr. 0,7 cm. Margines górny - 8 cm, przyśrodkowy - 7 cm, dolny - 4,5 cm, zewnętrzny - 10 cm.
1. Carcinoma ductale in situ et infiltrans (g2, bloom2). Foci carcinomatis in situ in distentione 2 mm ab margine chirurgica.
2. W odległości 0,5 cm od ogniska 1 w kierunku skóry obecne ognisko 2 - śr. 0,6 cm - dysplasia beniqa mamme. Carcinoma ductale in situ et infiltrans (g2, bloom2). Anoiosis carcinomatosae.
3. Fragmenta mamillae
4. Kwadrant zew. górny - Dysplasia beniqa mamme
5. Kwadrant zew. dolny - Dysplasia beniqa mamme
6. Kwadrant wew. dolny - Carcinoma ductale in situ - foci parvi dispersi
7. Kwadrant górny wewnętrzny - dysplasia beniqa mamme.
Uszkodzenie komórek rakowych po chemioterapii nieznaczne.
Dalsze leczenie - radioterapia i herceptyna, hormonoterapia w trakcie.
Czy jest szansa na całkowite wyleczenie? Mam 30 lat.


czytaj więcej

Czy zastosowane leczenie jest wystarczające (brak odpowiedzi)

$
0
0

Mam 56 lat. W lutym br. miałam mastektomię prawostronną z procedurą węzła wartowniczego.
Wynik badania histoptalogicznego: Nadesłany materiał z oligobiopsji zmiany prawej piersi przebadano w całości. Mikroskopowo widoczna tkanka gruczołu piersiowego z naciekami raka o średniej dojrzałości (G2). W badaniach immunohistochemicznych: ER - silnie dodatnia reakcja praktycznie w 100% komórek nacieku raka (PS=5,JS=3,CS=8), PgR - dodatnia reakcja w ok. 40% komórek nacieku raka (PS=4, JS=2, CS=6). HER2 - słabo dodatnia i nieciągła reakcja błonowa w części komórek nacieku raka (1+, stan negatywny), Ki67 - reakcja dodatnia w około 40% nacieku raka.
Kolejny wynik badania histopatologicznego: Do badania nadesłano: Węzły chłonne wartownicze I do III. Mikroskopowo widoczne łącznie 4 węzły chłonne bez zmian nowotworowych. Prawą pierś o wymiarach 14x12x6,5 cm. Na przekrojach, w kgz widoczny spoisty guz o największym wymiarze 26 mm leżący 5 mm od marginesu powięziowego, 1 cm od skóry i ponad 2 cm od innych marginesów chirurgicznych nadesłanej tkanki. Mikroskopowo widoczne ognisko naciekającego raka przewodowego piersi o średniej dojrzałości (G2, Elston, Ellis 3+2+2=7). Nie stwierdzono wrastania nowotworu do naczyń podścieliska piersi. Podsumowanie: Carcinoma ductale infiltrans mammae G2pT2N0(sn). Zastosowane leczenie: hormonoterapia, Od 10.03. br. przyjmuję Nolvadex D.
Moje pytanie brzmi: Czy wg Pani Doktor zastosowane leczenie jest wystarczające? Wcześniej chirurg onkolog mówił, że najpierw będę miała chemioterapię a dopiero później hormonoterapię.
Kiedy powinnam wykonać badania kontrolne blizny pooperacyjnej i piersi lewej?


czytaj więcej

Czy należy czekać na wynik badania FISH (brak odpowiedzi)

$
0
0

Moja mama (65 lat) miała wykonaną operację oszczędzającą 27.02.2017.
Wycięto całego guza o wymiarach: 2x2x2.5 cm z zachowaniem czystych marginesów. Zbadano węzeł wartowniczy - czysty.
Wyniki badania histopat. po operacji: ER+, PgR +, Her2 (2+) - granicznie pozytywny, ki67: 20-30%. Zlecono chemię 4xAC (pierwszy wlew 31.03), następnie radio i hormonoterapię.
Wiemy, że zlecono badanie FISH, ale wciąż nie ma wyniku. Mama jeszcze nie oswoiła się z myślą o chemioterapii. Czy mama ma czekać z podpisaniem zgodny na chemię aż będzie wynik FISH? Czy w tym przypadku może on zmienić schemat leczenia?


czytaj więcej
Viewing all 1353 articles
Browse latest View live


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>